"Factor 001" - dviratis, pagamintas naudojant "Formulƫ-1" technologijas
Parašyta admin Kovo 11 2009 11:25:18
F1 inĆ¾ineriniais sprendimais uĆ¾siimanti kompanija "BERU f1systems" ateinančią savaitę pristatys jų teigimu "paĆ¾angiausią pasaulyje" dviratį "Factor 001", kuris potencialiai gali pakeisti visą ateities dviračių sportą.

Skaityti daugiau...


Išplėstos naujienos
F1 inĆ¾ineriniais sprendimais uĆ¾siimanti kompanija "BERU f1systems" ateinančią savaitę pristatys jų teigimu "paĆ¾angiausią pasaulyje" dviratį "Factor 001", kuris potencialiai gali pakeisti visą ateities dviračių sportą.
"Factor 001" iĆ° esmės yra eksperimentinio projekto rezultatas, kurio metu pabandyta dviračiui pritaikyti jau egzistuojančius technologinius "Formulėje-1" naudojamus sprendimus ir medĆ¾iagas. "BERU f1systems" pagrindinė veiklos sritis - įvairių elektronikos ir kompozitinių medĆ¾iagų detalių tiekimas lenktynių komandoms. Todėl nenuostabu, kad dviratis yra ypač maĆ¾o svorio - su visa įranga sveria maĆ¾iau kaip 7kg; karkasui gaminti panaudota anglies pluoĆ°to monokoko struktūra, o projektavimas atliktas tomis pačiomis modeliavimo ir analizės programomis, kurios naudojamos gaminant "Formulė-1" automobilius. Integruotas borto kompiuteris ir sportininko stebėsenos sistema naudoja automobilių sportui pritaikytus jutiklius, GPS imtuvą ir radijo siųstuvą. Visa valdymo ir stebėsenos elektronika "paslėpta" dviračio rankenose ir likusioje dviračio struktūroje.
 

Gamintojas teigia, kad "Factor 001" daugelyje dviračių sporto sričių bus "pirmasis". Jame įdiegta daugiakanalė elektroninė sistema, surenkanti, kaupianti ir analizuojanti ergonometrinius sportininko duomenis; ji gali koreliuoti dviratininko biometrinius duomenis, dviračiui tenkančias mechanines apkrovas ir aplinkos duomenis. Kuriant Ć°ia sistemą pasinaudota profesionalių atletų atsiliepimais. Anglies keramikos stabdĆ¾iai uĆ¾tikrina ilgalaikį stabilų stabdymą esant bet kokiai temperatūrai. Beveik visos detalės yra originalios: esminiai komponentai pagaminti pačioje "BERU f1systems", naudojant F1 gamybai naudojamas medĆ¾iagas. Jutikliai, laidai, baterijos, hidraulinės stabdĆ¾ių sistemos komponentai pilnai integruoti kompozitiniame karkase dar karkaso gamybos metu, todėl iĆ°oriĆ°kai dviratis atrodo niekuo neiĆ°siskiriantis iĆ° kitų analogų.

"AĆ° labai patenkintas, nes tai, kas prasidėjo kaip 'Ć°varaus popieriaus lapo' projektas, skirtas pademonstruoti mūsų patirtį kompozitinių medĆ¾iagų ir elektronikos komponentų srityje, virto tokiu stilingu ir paĆ¾angiu treniruočių įrankiu", teigia "BERU f1systems" direktorius John'as Bailey. "Dabar atletai ir jų treneriai galės pasinaudoti efektyvumą didinančiomis technologijomis, kurios jau seniai yra standartas aukĆ°čiausio lygio automobilių sporte, o individualūs asmenys, kuriuos domina ekskliuzyviniai aukĆ°čiausios klasės difernecijuoti dviračiai, juos galės įsigyti". Naujovę uĆ¾sisakyti galima jau dabar, tiesa, Ć°io technologinio Ć°edevro kaina nėra maĆ¾a ir siekia 20000 svarų.

http://www.technologijos.lt