Veloparko projektas ágyvendintas [foto][aikðteliø vietos]
Parayta admin Rugpjio 07 2010 09:51:08

Vilniečiai jau gali naudotis nemokamomis Veloparko dviračių stovėjimo aikðtelėmis

Skaityti daugiau...


Iplstos naujienos

Vilniečiai jau gali naudotis nemokamomis Veloparko dviračių stovėjimo aikðtelėmis

 

Vieðoji Įstaiga Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūra ir maþmeninės prekybos tinklasRimi Lietuva“ įvairiose lankomiausiose Vilniaus vietose per tris mėnesius įrengė 200 naujų nemokamų dviračių stovėjimo vietų, kurias jau gali iðbandyti sostinės dviratininkai.

 

Dviračių stovėjimo aikðtelės įrengtos ten, kur dirbantieji, studentai bei moksleiviai privaþiavę galėtų ramiai palikti savo dviračius – prie Vilniaus verslo centrų, prie pagrindinių sostinės universitetų, mokyklų ir centrinės bibliotekos. Tikimasi, kad dėl įrengtų parkavimo vietų lankomiausiose miesto vietose Vilniaus centras taps dar patrauklesnis turistams ir poilsiaujantiesiems.

 

Pasak Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūros projektų vadovo Roko Germanavičiaus, nemokamų dviračių aikðtelių projektas ne tik pagerino dviračių parkavimo sąlygas sostinėje, bet taip pat atneðė ir papildomą socialinę naudą.

“Mūsų agentūros inicijuojami projektai skatina vilniečius veiklai, kuri yra naudinga visiems – tiek miesto gyventojams, tiek ir svečiams. Sveika gyvensena, ðvaresnis oras, ekologiðkas poþiūris į aplinkos iðsaugojimą – tai idėjos, kurias stengiamės puoselėti ir diegti sostinės gyventojams“, - teigia R. Germanavičius.

 

 

Sudarinėjant ir atnaujinant Veloparko dviračių parkavimo vietų þemėlapį, buvo stengtasi kiek įmanoma daugiau atsiþvelgti ne tik į dviračių sporto specialistų, bet ir į pačių dviratininkų bei miestiečių pageidavimus.

 

„Ðio projekto ėmėmės atsiþvelgę į akivaizdų dviračių parkavimo vietų trūkumą sostinėje, ir esame įsitikinę, kad Veloparkas ne tik suteiks patogumo dviračiais vaþinėjantiems miestiečiams ir miesto svečiams, bet taip pat ir prisidės prie dviračių parko plėtros Vilniuje ir daþniau paskatins kelionei į darbą, mokslus ar laisvalaikiui pasirinkti dviratį“, – sako „Rimi Lietuva“ atstovė ryðiams su visuomene Jovita Bagdonaitė.

 

Projekto iniciatorių teigimu, Veloparko aikðtelėse pastatyti dviračiai bus saugūs, nes stovai yra įrengti vaizdo kamerų stebimose miesto teritorijose. Veloparko vietos paþymėtos specialiu projekto logotipu (dviratis þalio medþio fone) ir projekto iniciatorių logotipais.

 

Vieðoji įstaiga Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūra ir prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ dþiaugiasi puikiai pavykusiu projektu ir toliau planuoja vykdyti bendrą veiklą, kuri bus orientuota į dviratininkų problemų sprendimą Vilniaus mieste: „Veloparkas – tai pirmasis etapas projekto ”Dviračių eismo infrastruktūros plėtojimas Vilniaus mieste“. Tolimesniuose planuose – dviračių takų modernizavimo idėjos, poilsio aikðtelių dviratininkams įrengimas ir kita“, - sako Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūros projektų vadovas Rokas Germanavičius.

 

Vasario mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta Vieðoji Įstaiga Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūra savo veikla padeda vilniečiams surasti darbą, inicijuoja naujų darbo vietų kūrimą, remia socialiai atsakingą veiklą, kuri yra naudinga Vilniaus miesto bendruomenei.

 

Bendrovė „Rimi Lietuva“ ðiuo metu valdo 57 prekybos centrus visoje Lietuvoje: 25  „Rimi" („Supermarket"), 14  „Rimi Hypermarket" ir 18 maþų kainų parduotuvių „Supernetto".

 

Įrengtų dviračių stovėjimo aikðtelių vietos Vilniuje:

 

 1. Lukiðkių aikðtė (Gedimino pr.)
 2. Rotuðės aikðtė, prie Vilniaus Juozo Tallat-Kelpðos konservatorijos.
 3. Skveras prie A. Mickevičiaus paminklo (Maironio g.)
 4. Sereikiðkių parkas
 5. Nepriklausomybės aikðtė, prie M.Maþvydo bibliotekos (Gedimino pr.)
 6. Katedros aikðtė, prie bokðto
 7. Rimi Hypermarket (Þirmūnų/Lukðio g.)
 8. Santariðkių ligoninė (Santariðkių g. 2)
 9. VPU istorijos fakultetas (T. Ðevčenkos g. 31)
 10. Prie baltojo Tilto, prie VCUP (Upės g.)
 11. VU Gamtos fakultetas, prie įėjimo (M.K. Čiurlionio 21/27)
 12. S. Daukanto pagrindinė mokykla, ið gatvės pusės (Naugarduko g. 7)
 13. Centrinis knygynas (Gedimino pr. 13)
 14. Vienuolio g. ir Goðtauto g. sankirta.
 15. VPU centrinis įėjimas, niða prieðais įėjimą (Studentų g. 39)
 16. Vilniaus miesto savivaldybė (senas stovas pakeičiamas nauju) (Konstitucijos pr. 3)
 17. S. Nėries gimnazija (Vilniaus g. 32/2)
 18. VGTU centriniai rūmai (Saulėtekio alėja 11)
 19. VGTU mechanikos fakultetas (J. Basanavičiaus g. 28)
 20. VU ekonomikos fakultetas (Saulėtekio alėja 9)

 

 

Daugiau informacijos:

 

Rokas Germanavičius

VðĮ Vilniečių uþimtumo skatinimo agentūra

Projektų vadovas

Tel.: +370 (5) 2112261

Mob.: +370 611 84577

El.paðtas: r.germanavicius[email protected]

 

 

Jovita Bagdonaitė

UAB „Rimi Lietuva“

Atstovė ryðiams su visuomene

Tel. +370 (5) 2461053

Mob. +370 610 75060

El. paðtas: [email protected]